Archicad BIMtips

V tejto sekcii sme si pre vás pripravili zaujímavé tipy a triky za účelom efektívnejšej a rýchlejšej práce s Archicadom. Postupne tu pribúdajú krátke návody na rôzne témy z oblasti projektovania, exportovania alebo inštalácie.

DOWNLOAD A INŠTALÁCIA ARCHICAD 26 - macOS

Archicad ako jediný BIM softvér na trhu ponúka možnosť inštalácie aj na macOS. Dostupné sú verzie na procesory Intel ale aj Apple silicon.

DOWNLOAD A INŠTALÁCIA ARCHICAD 26 - Windows

Niekedy vie človeka potrápiť aj obyčajná inštalácia. Na najpoužívanejšie operačné systémy Windows je však jednoduchá a rýchla.

REGISTRÁCIA A DOWNLOAD ARCHICAD 26 - Educational version

Archicad ponúka bezplatnú verziu pre študentov, učiteľov a školy či univerzity. Stačí sa zaregistrovať na oficiálnej stránke Graphisoftu.

UKLADANIE OBRÁZKOV DO VYSOKÉHO ROZLÍŠENIA

Pre vytvorenie obrázku z 3D zobrazenia (perspektíva/ axonometria) bez rendrovania, uložte aktuálne 3D zobrazenie vo vysokom rozlíšení.

VYTVORENIE SCHÉMATICKEJ AXONOMETRIE 3D REZU

Často krát je potrebné klientovi predostrieť návrh pomocou jednoduchého a zrozumiteľného obrázku. Axonometrické zobrazenie skombinované s 3D rezom dokáže vytvoriť jednoduchú a efektívnu schému na prezentáciu či už funkčnej alebo pôdorysnej podstaty.

SIMULÁCIA TEPELNÝCH MOSTOV

S Archicadom dokážete jednoducho ale efektívne vytvoriť simuláciu tepelných mostov, ktorú v rámci svojich nástrojov automaticky ponúka. Vďaka tejto funkcií môžu používatelia Archicadu veľmi rýchlo a jednoducho vytvoriť obrázok simulujúci tepelný alebo energetický tok v konštrukcii priamo z vášho rezu.

NASTAVENIE GEODETICKÉHO BODU

Dôsledkom práce podľa súradnicového systému S-JTSK je spomalenie softvéru, nesprávne vykresľovanie šráf, textu, popisiek či horšia orientácia v 3D zobrazení. Riešením je správne nastavenie geodetického bodu, ktorý je od verzie 25 stálou súčasťou Archicadu.

TVORBA TERÉNU NA ZÁKLADE VRSTEVNÍC Z MAPY

Na vytvorenie terénu postačí aj základná mapa s vrstevnicami, dostupná na webstránke ZBGIS. Možné je tiež použiť mapový podklad s vrstevnicami vo vektorovom formáte (dwg., pdf. a iné). Týmto spôsobom je možné vytvoriť jednoduchý terén bez nutnosti geodetického zamerania.

TVORBA VLASTNÝCH SCHODISKOVÝCH PRVKOV

Archicad ponúka možnosť vytvoriť si vlastný prvok a uložiť ho do knižnice s objektami pre budúce použitie. Máte možnosť vytvoriť si napr. vlastné dverné krídlo, okno, stĺpik zábradlia ( a iné) alebo aj stupnicu a podstupnicu schodiska. Týmto spôsobom viete do vášho návrhu zakomponovať na mieru navrhnuté prvky, ktoré budú jedinečné.

UKONČENIE STIEN POMOCOU NÁSTROJA „KONEC ZDI"

Nástroj „Konec zdi” vytvára jednoduchú a efektívnu možnosť ukončenia steny omietkou, tepelnou izoláciou alebo iným ľubovoľným stavebným materiálom podľa vašich predstáv. Tento nástroj umožňuje jednoducho a efektívne zalomiť akýkoľvek sendvič bez nutnosti napojenia ďalšej steny.

TVORBA VLASTNÝCH PRVKOV ZÁBRADLIA - 1.časť

Archicad ponúka možnosť vytvoriť si vlastný prvok a uložiť ho do knižnice s objektami pre budúce použitie. Máte možnosť vytvoriť si napr. vlastné dverné krídlo, okno, stupnicu a podstupnicu schodiska (a iné) alebo aj stĺpik a madlo zábradlia. Týmto spôsobom viete do vášho návrhu zakomponovať na mieru navrhnuté prvky, ktoré budú jedinečné.

TVORBA VLASTNÝCH PRVKOV ZÁBRADLIA - 2.časť

Archicad ponúka možnosť vytvoriť si vlastný prvok a uložiť ho do knižnice s objektami pre budúce použitie. Máte možnosť vytvoriť si napr. vlastné dverné krídlo, okno, stupnicu a podstupnicu schodiska (a iné) alebo aj stĺpik a madlo zábradlia. Týmto spôsobom viete do vášho návrhu zakomponovať na mieru navrhnuté prvky, ktoré budú jedinečné.

Po – Pia : 09:00 – 16:00

Email: info@cadexpert.sk

Tomášikova 19, 821 02 Bratislava