Nezávislý program na tvorbu statických fotorealistických vizualizácií a dynamických animácií, ktorý je kompatibilný s každým 3D modelovacím softvérom na súčasnom trhu. Program pracuje na oboch platformách Mac OS aj Windows a využíva jednoduché a intuitívne používateľské rozhranie. Twinmotion je ideálnym riešením pre každého z oblasti architektúry, stavebníctva, urbanizmu a krajinnej architektúry, bez ohľadu na veľkosť a komplikovanosť projektov, počítačových zručností a použitých BIM/ CAD modelov. Twinmotion taktiež rýchlo a jednoducho vytvára vysoko kvalitné obrázky, animácie, panorámy a 360° VR videá v reálnom čase.

Licencia programu Twinmotion je od 23. 4. 2024 zadarmo pre všetkých, ktorých obraty nepresahujú 1 mil.$ ročne.

Novinky verzie Twinmotion 2023.2

 • Lumen (Unreal Engine 5.0 technológie pre zobrazovanie globálneho (nepriameho) osvetlenia priamo v Twinmotion)
 • import animovaných objektov (súbory FBX, glTF a GLB)
 • podpora Adobe Substancia 3D materiálov
 • „maľovanie“ resp. nanášanie viacerých typov povrchov
 • práca na viacerých obrazovkách
 • reálne slnečné svetlo (65 000–100 000 luxov)
 • lokálna expozícia (napodobňuje spôsob, akým oči reagujú na rôzne svetelné podmienky)
 • WebVR podpora pre Panorama sety
 • realistickejšia simulácia snehu a dažďa
 • priehľadnosť vody v režime Path Tracer
 • optimalizovaný materiál sklo
01

Intuitívne rozhranie

Vďaka jednoduchému a intuitívnemu používateľskému rozhraniu sa Twinmotion naučíte veľmi rýchlo používať. Vďaka fyzicky presným materiálom a vstavaným efektom, ako je hĺbka ostrosti a svetelnosť objektívu je dosiahnutie požadovaného vzhľadu rovnako jednoduché

 
02

Bezproblémový import

Twinmotion umožňuje priame prepojenie s programami Archicad, BricsCAD, Revit, SketchUp Pro Rhino, RIKCAD a Vectorworks. Vďaka tomu je do Twinmotionu prenesený kompletný 3D model vrátane všetkých informácií so zachovaním ich dátovej štruktúry. Taktiež je možné spojiť niekoľko Twinmotion projektov do jedného, alebo projekty obohatiť načítaním obrázkov vo formátoch DDS, PNG, PSD, JPG, TGA. Program pracuje na oboch platformách Mac OS a Windows.

Knižnice Twinmotion

Neustále sa rozširujúca knižnica obsahuje viac ako 10 000 3D objektov, materiálov a zvukov. Okrem statických objektov, je možné prostredie scény obohatiť aj o zvuky či animované ľudské postavy, vodné plochy (bazény, jazerá, oceány), vozidlá, zvieratá a vegetáciu, ktoré neustále reagujú na vplyvy nastaveného prostredia, teda reliéf pozemku, denné/ nočné svetlo, ročné obdobie alebo počasie. Pohyb týchto objektov závisí od nastavenia ich dráhy, smeru, a rýchlosti. Twinmotion má tiež priamy prístup k najväčšej svetovej knižnici 3D skenov – Quixel Megascans.

Previous slide
Next slide

Geolokalizácia

Twinmotion dokáže umiestniť BIM projekt do kontextu konkrétneho prostredia OpenStreetMap, vďaka informáciám o zemepisných súradniciach, nadmorskej výške a orientácii obsiahnuté v samotnom BIM projekte.

Virtuálna realita

Twinmotion poskytuje náhľady a úpravy scén v reálnom čase a rovnakej kvalite ako finálna vizualizácia prostredníctvom prepojenia s 3D okuliarmi HTC Vive, Oculus Rift a Gear VR. Twinmotion ponúka realistické osvetlenie a tieňovanie s viac ako 600 materiálmi PBR reagujúce na podmienky scény.

 

BIMmotion

BIMmotion je samospustitelný mono/ stereoskopický dokument, ktorý je možné zdieľať so všetkými účastníkmi projektu. Vďaka tomu môžu účastníci prechádzať projektom  voľne alebo vopred definovanou trasou

03

Vdýchnite život Vašim projektom

Povýšte svoj projekt na vyššiu úroveň pomocou vysokokvalitných animácií. Twinmotion dokáže rendrovať pôdorysy a zobrazovať rezy stavieb. Rovnako tak umožňuje sekvenčné zobrazenie rôznych fáz výstavby a vegetácie v priebehu času.

 
 
04

Zdieľajte projekty s kýmkoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek

Twinmotion má schopnosť vytvárať stereoskopické obrázky, panorámy, videá vysokého rozlíšenia alebo 360° VR videá či interaktívne prezentácie v reálnom čase. Projekty je možné zdieľať s kýmkoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek na Twinmotion cloude prostredníctvom URL adresy.

 

Systémové požiadavky

Doporučená konfigurácia:
OS: Windows 10 a 11 / 64 bits
CPU: Quad-core Intel alebo AMD, 4.5 GHz a rýchlejší
Pamäť: 64 GB a viac
Grafická karta: 12 GB – kompatibilný s DirectX 12
Pevný disk: 30 GB

Doporučená konfigurácia:
OS: Mac OS X 10.14.6 a novší / 64 bits
CPU: Intel Core i7 alebo AMD, 3.2 GHz a rýchlejší
Pamäť: 64 GB
Grafická karta: 12 GB – kompatibilný s Metal 1.2
Pevný disk: 30 GB

Minimálna konfigurácia:
OS: Windows 10 a 11 / 64 bits
CPU: Quad-core Intel alebo AMD, 2.5 GHz a rýchlejší
Pamäť: 16 GB
Grafická karta: 6 GB – kompatibilný s DirectX 11
Pevný disk: 30 GB
nie je vhodné pre VR, 4K rendre a 360° video
Minimálna konfigurácia:
OS: Mac OS X 10.14.6 a novší
CPU: Intel Core i5
Pamäť: 32 GB
Grafická karta: 6 GB – kompatibilný s Metal 1.2
Pevný disk: 30 GBnie je vhodné pre VR, 4K rendre a 360° video

Path Tracer:

Grafická karta: 8G a viac – kompatibilný s DirectX 12

Path Tracer:

Zatiaľ nepodporovaný