Twinmotion je softvér na tvorbu dynamických animácií aj statických fotorealistických zobrazení. Je vyvinutý pre operačný systém Windows/ Mac OS, ktorý mení spôsob, akým dizajnéri a inžinieri interagujú so svojimi modelmi. Kompatibilita s každým 3D modelovacím softvérom na súčasnom trhu, Twinmotion je ideálnym riešením pre profesionálov v oblasti architektúry, stavebníctva, urbanizmu a krajinárstva, bez ohľadu na veľkosť a komplikovanosť ich projektov, počítačových zručností a použitých modelov CAD / BIM. Navrhnutý s jednoduchým, intuitívnym používateľským rozhraním, uľahčuje učenie a vlastnú prácu. Okrem toho, Twinmotion vytvára vysoko kvalitné obrázky a animácie v reálnom čase.

Virtuálna realita

Twinmotion poskytuje náhľady a úpravy scén v reálnom čase a rovnakej kvalite ako finálna vizualizácia prostredníctvom prepojenia s 3D okuliarmi HTC Vive, Oculus Rift a Gear VR. Twinmotion ponúka realistické osvetlenie a tieňovanie s viac ako 600 materiálmi PBR reagujúce na podmienky scény.

Média

Unikátom Twinmotionu je schopnosť produkovať stereoskopické obrázky, panorámy, videá vysokého rozlíšenia alebo videá 360° či zdielateľné interaktívne prezentácie v reálnom čase.

Geolokalizácia

Twinmotion dokáže umiestniť BIM projekt do kontextu konkrétneho prostredia OpenStreetMap, vďaka informáciám o zemepisných súradniciach, nadmorskej výške a orientácii obsiahnuté v samotnom BIM projekte.

Knižnice stafážnych objektov

Knižnica stafážnych objektov je systematicky organizovaná do niekoľkých zložiek. Okrem statických objektov, ako nábytok či skaly, je možné prostredie scény obohatiť aj o súvisiace zvuky či animované ľudské postavy, vodné hmoty (bazény, jazerá, oceány), vozidlá, zvieratá a vegetáciu, ktoré sú v neprežitej interakcií s vplyvmi nastaveného prostredia, teda reliéfom pozemku, denným/ nočným svetlom, ročným obdobím alebo počasím. Pohyb týchto objektov závisí iba od nastavení ich dráhy, smeru, a rýchlosti. Všetky statické/ animované objekty a použité materiály neustále reagujú na prostredie scény, čím garantujú svoj znamenitý foto-realistický vizuál.

Twinmotion2020.2VID Architecture_1
Twinmotion2020.2Arne Van Keer_1

BIMmotion

BIMmotion je samospustitelný mono/ stereoskopický dokument, ktorý možno zdieľať so všetkými účastníkmi projektu, ktorí môžu projektom prechádzať voľne alebo definovanou trasou.

Import 3D modelu

Twinmotion je k dispozícii pre Windows aj macOS, kompatibilní s každým CAD/BIM programom vrátane formátov FBX, SKP, C4D a OBJ. Taktiež je možné spojiť niekoľko Twinmotion projektov do jedného alebo projekty obohatiť načítaním obrázkov vo formátoch DDS, PNG, PSD, JPG, TGA.

BIM synchronizácia

Twinmotion umožňuje priame prepojenie s programami Archicad®, Autodesk Revit®, Rhinoceros® a SketchUp Pro®. Všetka geometria 3D modelu a všetky BIM informácie vrátane ich hierarchickej štruktúry sú prenesené do Twinmotionu jedným kliknutím myši.

body-puddles-news-twinmotion2020-2-1920x1080-620556752
body-phase4-news-twinmotion2020-2-1920x1080-620763241

Priame prepojenie s Unreal Engine

Nový doplnok pre priame prepojenie programov Twinmotion a Unreal Engine posunie každú vizualizáciu na vyššiu úroveň importovaním projektov do Unreal Editor. Toto prepojenie umožňuje architektom komunikovať o predbežných konceptoch, ako napríklad vizuálne naznačiť typ materiálov, osvetlenie, kontext a ďalšie prvky projektu v Twinmotion. Unreal Engine poskytuje vylepšenia vizualizácie použitím presných svetelných zdrojov a materiálov, kvalitnejšie výstupy pre vizualizácie, animácie a iné pokročilé prezentácie.

Rovnaký projekt rendrovaný v Twinmotion (vľavo)a importovaný do Unreal Engine (vpravo) doplnený o doplnky, materiály, hierarchiu vrstiev a osvetlenie.

V Unreal Engine môžete do projektu pridať pokročilé funkcie, napríklad pomocou Správcu variantov predstaviť ponúkané a prispôsobené možnosti návrhu.

Prístup do cloudu „Cloud Presenter“

Umožňuje zdieľať projekty kdekoľvek, s kýmkoľvek a kedykoľvek prostredníctvom webového prehliadača. Ideálne na prácu z domu.

Poznámka: Táto funkcia sa zavádza postupne a v súčasnosti je dostupná výhradne pre používateľov plnej komerčnej verzie Twinmotion.

Megascany v knižnici Twinmotion

Knižnica programu je doplnená o 3D objekty a povrchové materiály Quixel Megascans s jednoduchým vyhľadávaním a prístupom priamo v Twinmotion. 3D knižnica obsahuje tisíce vysoko kvalitných objektov v kategóriách, ako sú budovy, potraviny (jedlo), priemysel a príroda. Medzi povrchové materiály patrí všetko od kôry po tehly a od mramoru až po kov. Doplnky sa ukladajú v cloude, kým sa nestiahnu na použitie, čo znižuje požiadavky na miestne úložisko. 

Prieme prepojenie prostredníctvom Datasmith

Nová verzia programu Twinmotion 2021 obsahuje prepojenie Datasmith Direct Link, ktoré umožňuje prepojenie viacerých zdrojov a výstupov súčasne. V aktuálnej verzii bola integrovaná podpora pre Revit s možnosťou spojenia viacerých súborov, ktoré reprezentujú rôzne aspekty projektu, ako sú urbanistické plány a tvarovanie územia, fasády, interiéry, s priamym prepojením na aktualizácie. V budúcnosti bude možné spájať súbory z rôznych zdrojov, ako sú napríklad Revit a Rhino, pri zachovaní funkčnosti priameho prepojenia s každým z nich.

Ďalšou novinkou programu Twinmotion je priame prepojenie s Revitom prostredníctvom funkcie Datasmith, ktorá umožňuje spájať viac Revit súborov predstavujúcich rôzne štádia projektu, ako sú plány krajiny, urbanizmus, fasády a ineriéry. V budúcnosti bude možné spájať súbory z rôznych zdrojov, ako sú napríklad Revit a Rhino, pri zachovaní funkčnosti priameho prepojenia s každým z nich.

Nové stromy, postavy a stroje na cvičenie

Knižnica Twinmotion bola obohatená o 140 nových doplnkov, vrátane 20 nových japonských a amerických stromov, 60 strojov na cvičenie v telocvični alebo vonku a 60 nových postáv čo vdýchne život do vizualizácii.

Vylepšené zdroje svetla

Osvetlenia boli o vylepšené o zmeny v predvolenej a minimálnej/maximálnej intenzite rôznych svetelných zdrojov vrátane slnka, mesiaca, umelých svetiel, neónov vozidiel (neónových svetiel), pouličných svetiel a svetloemisných materiálov (výparov). Vylepšená je aj automatická expozícia a nastavenia efektov žiarenia pre jasnejšie objekty (bloom effect) a plynulejší prechod medzi dňom a nocou.

Nerealistické štýly rendrovania

Nové menu  (panel) umožňuje rýchlo a jednoducho prepínať medzi rôznymi nerealistickými štýlmi rendrovania – skrytá čiara, tieňovaná skrytá čiara, drevený model, kovový model, biely model (hlinený render) a predvolené materiály – s cieľom zamerať sa na konkrétne prvky dizajnu, ako je osvetlenie, forma alebo technickejší ručne kreslený štýl.

body-1920x1080-nonrealistic-rendering-styles-1920x1080-6bea7011b554

Zobrazenie fázovania

Fázovanie je teraz možné zahrnúť do súborov na prezentáciu, čo umožní sekvenčné zobrazenie rôznych fáz výstavby. Fázovanie je možné prehrávať z akejkoľvek pozície kamery.

Phasing01

Zmena farebnosti a farebných odtieňov vegetácie

Táto funkcia umožňuje meniť celkový odtieň kmeňa a listov vegetácie, čo uľahčuje udržiavanie vizuálnej zhody s ostatnými prvkami scény.

twinmotion 2021

Vylepšenia UI/ UX (user interface/ user exterface)

Používateľské rozhranie je vylepšené o nový Header Panel, ktorý spája pomocníka s navigáciou s tlačidlom pre priamy export do cloudu.

Vylepšenie výkonu

Zmeny dátovej štruktúry pre geometriu v novej verzii zlepšili celkový výkon a stabilitu.

Windows_logo
25345-apple-logo-icon-vector-icon-vector-eps
Doporučená konfigurácia:
operační systém: Windows 10 / 64 bits
CPU: Quad-core Intel alebo AMD, 4.5 GHz a rýchlejší
pamäť (RAM): 32 GB
grafická karta: 8 GB – kompatibilný s DirectX 11
priestor na disku: 30 GB
internet: rýchle pripojenie (aktivácia a download inštalácia)
troj tlačítková myš
Doporučená konfigurácia:
operační systém: Mac OS X 10.14.6 a novší / 64 bits
CPU: Intel Core i7 alebo AMD, 3.2 GHz a rýchlejší
pamäť (RAM): 64 GB
grafická karta: 8 GB – kompatibilný s Metal 1.2
priestor na disku: 30 GB
internet: rýchle pripojenie (aktivácia a download inštalácia)
troj tlačítková myš
Minimálna konfigurácia:
operačný systém: Windows 7 / 64 bits
CPU: Quad-core Intel alebo AMD, 2.5 GHz a rychlejší
pamäť (RAM) : 16 GB
grafická karta: 6 GB – kompatibilný s DirectX 11
priestor na disku: 30 GB
internet: rýchle pripojenie (aktivácia a download inštalácia)
troj tlačítková myš
Minimálna konfigurácia:
operačný systém: Mac OS X 10.14.6 a novší
CPU: Intel Core i5
pamäť (RAM) : 32 GB
grafická karta: 6 GB – kompatibilný s Metal 1.2
priestor na disku: 30 GB
internet: rýchle pripojenie (aktivácia a download inštalácia)
troj tlačítková myš