Einsteinova Business Centrum

Predstavujeme vám poprednú architektonickú kanceláriu SIEBERT + TALAŠ, spol. s r.o., ktorá je dlhoročným užívateľom svetovo uznávaného architektonického softvéru ARCHICAD. Od svojho vzniku pracujú na širokej škále malých aj veľkých projektov v oblasti stavebníctva. Všetky princípy rýchleho a efektívneho BIM projektovania v prostredí ARCHICADU začali SIEBERT + TALAŠ, spol. s r.o. využívať ako jedna z prvých stavebných kancelárií na Slovenku.

V blízkosti rušnej dopravnej tepny Einsteinova pribudlo takmer 21 tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy. Nový administratívny komplex sa nachádza priamo pri zjazde zo Starého mosta, neďaleko Sadu Janka Kráľa. Zaujímavá je genéza projektu. Ateliér Siebert + Talaš začal na projekte pracovať pred desiatimi rokmi, kedy zvíťazil vo vyzvanej medzinárodnej architektonickej súťaži organizovanej rakúskou spoločnosťou International Property Development. Návrh, ktorý pôvodne počítal s tromi výškovými budovami – dvojicou kancelárskych veží a hotelom, sa postupne formoval až do súčasnej podoby.

Komplex je rozdelený do dvoch blokov prepojených spoločnou polyfunkčnou podnožou. Na streche nadzemných garáží tak vzniká exteriérový oddychový priestor pre obe kancelárske veže. Práca s tektonikou fasád jednotlivých blokov podčiarkuje hmotové členenie objektu. Dvojica kancelárskych veží “vyrastá” zo spoločnej trojpodlažnej podnože. Nižšia z nich – západná veža “A” má päť nadzemných podlaží, zatiaľčo výškový východný blok “B” využíva trinásť typických kancelárskych poschodí a jedno ustúpené podlažie s terasou po celom jeho obvode.

 

Formovanie budovy začína štúdiou a hľadaním správneho výrazu budovy ktorý by reprezentoval jej funkciu a zapadal do prostredia. Archicad sme vedeli použiť vďaka jeho intuitívnemu a rýchlemu ovládaniu už v počiatočných fázach kedy sa budova formovala. Tak ako na začiatku projektu tak aj pri vzniku ateliéru Siebert+Talaš sme stavili na Archicad ako náš hlavný pracovný nástroj a dlhoročným používaním sme dospeli k presvedčeniu že to bola správna voľba. Nástroje ktoré ponúka umožňujú plynulo prejsť z počiatočných štádií tvorby až po úspešnú realizáciu stavby.