CAD EXPERT     GRAPHISOFT    ARTLANTIS     MYARCHICAD     BIMCOMPONENTS     BIMOBJECT     ARCHIFORUM     BIM ASOCIÁCIA SK 

O spoločnosti:

CAD EXPERT s.r.o. je popredným dodávateľom špičkových BIM/CAD technológií na Slovensku. Spoločnosť je dodávateľom softvéru, hardvéru a know-how pre oblasti BIM projektovania a CAD systémov architektom, projektantom a ostatným odborníkom v stavebníctve.

Od roku 2010 je CAD EXPERT s.r.o. oficiálnym autorizovaným distribútorom produktov spoločností GRAPHISOFT a ABVENT pre Slovenskú republiku.

Spoločnosť GRAPHISOFT je svetovým lídrom na trhu BIM aplikácií. S programom ArchiCAD, ako svetovo prvým BIM projekčným systémom, naštartoval v roku 1984 revolúciu v projektovaní.  Koncept „Virtuálnej budovy“ sa stal základom neskoršej BIM technológie. K ďalším produktom GRAPHISOFTu patrí ECODesigner (komplexná energetika budov), MEP Modeler (TZB modelár pre BIM) a BIMCloud (pracovné prostredie pre tímovú prácu v reálnom čase)

ABVENT je francúzska spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom rendrovacej aplikácie Artlantis. Aplikácia umožňuje najrýchlejší výpočet fotorealistického zobrazenia vo svojej kategórii.

Základ portfólia spoločnosti tvorí predaj a distribúcia programu ArchiCAD – komplexného projekčného systému pre tvorbu informačného modelu budovy (BIM) a rendrovacieho programu Artlantis s celoslovenskou pôsobnosťou.

K ďalším produktom v portfóliu patria ECODesigner, MEP Modeler, BIMCloud, ktoré rozširujú funkcionalitu ArchiCADu.

Nakoľko je prioritou dlhodobá spokojnosť klientov, významný podiel činností spoločnosti CAD EXPERT s.r.o. tvorí výučba na školách technického zamerania (STU Bratislava, TU Košice, TU Zvolen, TU Žilina, stredné školy), produktové školenia, školenia BIM manažérov a BIM projektovania, kurzy a konzultácie, ako aj komplexná technická podpora, organizácia odborných seminárov a propagácia BIM technológií v spolupráci s BIM asociáciou Slovenska.

Okrem týchto aktivít ponúka spoločnosť CAD EXPERT s.r.o. služby a spoluprácu v oblasti tvorby informačného modelu budovy (BIM), digitálnych 3D modelov, vizualizácií, tvorby projektovej dokumentácie a tvorby knižníc a elektronických katalógov.

Od roku 2014 je spoločnosť CAD EXPERT s.r.o. výhradným distribútorom produktov GRAPHISOFTu na Slovensku.

Tím profesionálov z oblasti architektúry, stavebníctva, BIM technológie, ale aj IT a softvéru zabezpečuje profesionálne služby pre architektov a projektantov v stavebníctve.

 

Najnovšie články:


Solibri Model CHecker

Solibri Model Checker je program, ktorý slúži na kontrolu a opravu BIM modelov. Zvýrazní potenciálne problémy v návrhu, detekuje konštrukčné nedostatky a chýbajúce prvky, skontroluje únikové cesty z budovy a iné.

Solibri Model Viewer je bezplatná aplikácia pre všetkých stavebníkov, ktorá prináša kompletné informácie z BIM modelu – umožňuje prezretie akéhokoľvek BIM modelu do najmenších detailov.

viac...


 

Tekla BIMsight

Tekla BIMsight je profesionálny zadarmo stiahnuteľný nástroj na spoluprácu statikov, architektov a ostatných profesií v stavebníctve. Každý z nich môže zdieľať informácie pomocou BIM modelu, môže ich porovnávať, skontrolovať konštrukčné kolízie a to všetko v tom istom jednoduchom BIM prostredí.

viac...


 

Školenie pre začiatočníkov v Bratislave

BIM projektovanie sa stáva neoddeliteľnou súčasťou života architektov a projektantov stavebníctve. V dňoch 18.09. - 19.09.2014 organizujeme školenie programu ArchiCAD pre začiatočníkov na tému BIM projektovanie v stavebníctve. Témy školenia sa orientujú na BIM projektovanie, ktoré sa stáva nevyhnutnosťou v stavebnej a architektonickej praxi. Cieľom školenia je ukázať základné techniky a postupy projektovania pomocou technológie BIM. 

viac...


 

IFC už aj v českých normách

Augustové číslo Vestníka Úradu pre technickú normalizáciu metrológiu a štátne skúšobníctvo uviedlo ďalšiu normu pre BIM. Jedná sa o samotný formát IFC - ČSN ISO 16739. Norma je prevzatá z medzinárodnej normy ISO 16739:2013. Táto medzinárodná norma sa venuje jednej z tém, ktoré podporujú využitie metodiky BIM (Building Information Modelling).

viac...


 

Vyskúšajte BIMx aj v Androide

BIMx, interaktívny prezentačný nástroj je zadarmo stiahnuteľný aj pre Android. Umožňuje prechádzanie sa 3D modelom a zobrazovanie súvisiacich výkresov. Základná aplikácia je zadarmo stiahnuteľná na Google play. Je určená na prehliadanie BIM modelov v 3D.  Plne funkčný BIMx Docs, teda prezeranie 3D modelu a pripojených 2D výkresov je možné si zakúpiť priamo zo spustenej aplikácie.

viac...

 


 

BIM a facility management

Už 12. ročník odbornej konferencie Facility management sa uskutoční 30.9.-1.10.2014 na Štrbskom Plese. Konferenciu organizuje Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia. O využití BIM v oblasti facility managementu bude rozprávať Ing. Balco v sekcii venovanej informačným technológiám.

viac...


 

CAD EXPERT s.r.o. je výhradným distribútorom ArchiCADu

Spoločnosť CAD EXPERT s.r.o. sa 1.8. 2014  stala výhradným distribútorom produktov firmy GRAPHISOFT pre Slovenskú republiku. Potvrdila tak svoju pozíciu lídra na našom trhu a stala sa jediným partnerom pre predaj ArchiCADu na Slovensku.

viac...


 

Copyright © 2014 CAD EXPERT s.r.o. All rights reserved.