CAD EXPERT     GRAPHISOFT    ARTLANTIS     MYARCHICAD     BIMCOMPONENTS     BIMOBJECT     ARCHIFORUM     BIM ASOCIÁCIA SK 

Najnovšie články:


 

Vianočné ceny ArchiCADu

 
Spoločnosť CAD EXPERT s.r.o. ako výhradný distribútor ArchiCADu na Slovensku si pre Vás pripravila Vianočné zvýhodnené ceny ArchiCADu. Darujte si pod stromček ArchiCAD 18 alebo Star(T) Edition a pracujte efektívnejšie s tým najlepším BIM softvérom.

 

ArchiCAD Workshop v Bratislave

 
Pri príležitosti tridsiateho výročia vzniku ArchiCADU - prvého BIM softvéru, organizuje spoločnosť CAD EXPERT s.r.o. popoludňajšiu prednášku pre architektov, stavebných inžinierov a ostatných odborníkov v oblasti stavebníctva a správy budov.

 

Novembrové školenie v Košiciach: 20. - 21.11. 2014

 
V dňoch 20.11. - 21.11. 2014 organizujeme v spolupáci s Univerzitnou knižnicou TU KE bezplatné školenie ArchiCADu v Košiciach pre začiatočníkov. Témou je BIM projektovanie v stavebníctve, ktoré sa stáva neoddeliteľnou súčasťou života architektov a projektantov stavebníctve.

 

BIMcloud na mobilných zariadeniach

Graphisoft® – líder medzi dodávateľmi BIM (Building Information Modeling) softvérov pre architektov, oznámil strategickú aktualizáciu svojho nedávno vydaného riešenia BIMcloud®, ktorá ponúka integrovanú tímovú komunikáciu prostredníctvom mobilných zariadení, ako sú iPhone a iPad.

 

Výučba ArchiCADu na školách

Aj počas tohto semestra poskytuje spoločnosť CAD EXPERT s.r.o. výučbu BIM projektovania v ArchiCADe pre vysoké školy so zameraním na stavebníctvo a architektúru. Študenti získavajú vedomosti a zručnosti nevyhnutné v stavebníckej praxi.

viac...

 


 


 
 

ArchiCAD 18 - novinky verzie

ArchiCAD 18 ponúka efektívnejšie pracovné postupy, necháva architektov pracovat´ tak, aby neboli rušení pri ich kreatívnych návrhoch. ArchiCAD 18 prináša inovácie do práce BIM navrhovania a robí ho ešte plynulejším. Od samého začiatku bol ArchiCAD vyvinutý špeciálne pre riešenie potrieb architekta, aby mu zabezpečil možnosť tvorby fantastického dizajnu bez kompromisov v oblasti technologických potrieb. Inovatívne riešenie BIM v ArchiCADe od GRAPHISOFTu pomáha získať viacej zákaziek, zatiaľ čo projektant sa môže sústrediť na svoje silné stránky – na vytváranie  inovatívnych nápadov.

viac...


 

Solibri Model CHecker

Solibri Model Checker je program, ktorý slúži na kontrolu a opravu BIM modelov. Zvýrazní potenciálne problémy v návrhu, detekuje konštrukčné nedostatky a chýbajúce prvky, skontroluje únikové cesty z budovy a iné.

Solibri Model Viewer je bezplatná aplikácia pre všetkých stavebníkov, ktorá prináša kompletné informácie z BIM modelu – umožňuje prezretie akéhokoľvek BIM modelu do najmenších detailov.

viac...

 


 

Tekla BIMsight

Tekla BIMsight je profesionálny zadarmo stiahnuteľný nástroj na spoluprácu statikov, architektov a ostatných profesií v stavebníctve. Každý z nich môže zdieľať informácie pomocou BIM modelu, môže ich porovnávať, skontrolovať konštrukčné kolízie a to všetko v tom istom jednoduchom BIM prostredí.

viac...


 

IFC už aj v českých normách

Augustové číslo Vestníka Úradu pre technickú normalizáciu metrológiu a štátne skúšobníctvo uviedlo ďalšiu normu pre BIM. Jedná sa o samotný formát IFC - ČSN ISO 16739. Norma je prevzatá z medzinárodnej normy ISO 16739:2013. Táto medzinárodná norma sa venuje jednej z tém, ktoré podporujú využitie metodiky BIM (Building Information Modelling).

viac...


 

Vyskúšajte BIMx aj v Androide

BIMx, interaktívny prezentačný nástroj je zadarmo stiahnuteľný aj pre Android. Umožňuje prechádzanie sa 3D modelom a zobrazovanie súvisiacich výkresov. Základná aplikácia je zadarmo stiahnuteľná na Google play. Je určená na prehliadanie BIM modelov v 3D.  Plne funkčný BIMx Docs, teda prezeranie 3D modelu a pripojených 2D výkresov je možné si zakúpiť priamo zo spustenej aplikácie.

viac...


 

 Ďalšie novinky...

Copyright © 2014 CAD EXPERT s.r.o. All rights reserved.