GRAPHISOFT    ABVENT     ORTHOGRAPH     BIMPROJECT     ARCHIFORUM     BIM ASOCIÁCIA SK

ArchiCAD - Novinky - BIMcloud na mobilných zariadeniach

BIMcloud® od Graphisoftu rozširuje svoju funkcionalitu prostredníctvom novej voľne dostupnej aktualizácie aj na mobilné zariadenia.

Graphisoft® – líder medzi dodávateľmi BIM (Building Information Modeling) softvérov pre architektov, oznámil strategickú aktualizáciu svojho nedávno vydaného riešenia BIMcloud®, ktorá ponúka integrovanú tímovú komunikáciu prostredníctvom mobilných zariadení, ako sú iPhone a iPad.

GRAPHISOFT zahájil predaj BIMcloudu v marci tohto roku a zaznamenal veľmi pozitívne ohlasy od odbornej verejnosti i samotných užívateľov. BIMcloud bol ocenený cenou Silver Stevie Award v kategórii softvér, ako najlepší nový produkt alebo služba roku v 11. ročníku International Business Awards.

Vďaka tejto najnovšej aktualizácii môžu byť externí členovia tímu priamo zapojení do práce na BIM modely pomocou integrovanej funkcie „Team Messaging“, ktorá umožňuje komunikáciu medzi členmi tímu už aj prostredníctvom mobilných zariadení. Všetko, čo je potrebné, je bežné pripojenie na internet.

Takto to funguje:

- Členovia tímu projektantov spustia ArchiCAD v prostredí kancelárie, kde vytvoria BIM projekt

- BIM projekt je umiestnený, zdieľaný a spravovaný prostredníctvom GRAPHISOFT BIMcloud, ktorý poskytuje prístup k projektu z akéhokoľvek miesta na svete

- Externí členovia tímu, ako napr. projektanti, ktorí navštevujú stavbu, klienti alebo konzultanti sa môžu podieľať na tvorbe BIM modelu použitím aplikácie BIMx Docs. Aplikácia umožňuje okamžité odosielanie a prijímanie správ s komentovanými pohľadmi ostatným členom tímu. Poskytuje tak neoceniteľnú spätnú väzbu projektantom v kancelárii.

László Vértesi,viceprezident vývoja produktov GRAPHISOFT, povedal: „BIMcloud je chrbticou BIM produktovej rady od GRAPHISOFTU. S najnovšou aktualizáciou môžu byť architekti, ich klienti a dodávatelia detailne zapojení do projektovania. Ich spätná väzba a poznámky priamo v BIM modely umožňujú efektívnu a jednoznačnú komunikáciu medzi členmi projekčného tímu.“

 

 

Späť na články

Copyright © 2017 CAD EXPERT s.r.o. All rights reserved. info@cadexpert.sk