GRAPHISOFT    ABVENT     ORTHOGRAPH     BIMPROJECT     ARCHIFORUM     BIM ASOCIÁCIA SK

ArchiCAD - Novinky - Tekla BIMsight

Tekla BIMsight je profesionálny zadarmo stiahnuteľný nástroj na spoluprácu statikov, architektov a ostatných profesií v stavebníctve. Každý z nich môže zdieľať informácie pomocou BIM modelu, môže ich porovnávať, skontrolovať konštrukčné  kolízie a to všetko v tom istom jednoduchom BIM prostredí. Tekla BIMsight umožňuje účastníkom projektu identifikovať a riešiť problémy už pred začatím výstavby vo fáze návrhu. Tekla BIMsight umožňuje on-line BIM komunikáciu.

Ocenená aplikácia Tekla BIMsight je stiahnuteľná úplne zadarmo. Využíva ju už viac ako 160 000 profesionálov v stavebníctve vo viac ako 160 krajinách sveta.

Aktualizovaná verzia zdarma dostupného programu pre prezeranie BIM projektov, koordináciu profesií a kontrolu kolízií má aj ďalšie novinky.

Spoločnosť Tekla ponúka už verziu Tekla BIMsight 1.8. Program umožňuje on-line komunikáciu medzi subjektmi zdieľajúcimi BIM projekt. Zdieľanie poznámok je rýchlejšie, jednoduchšie a hlavne automatické. Vďaka tzv. zdieľanej zložke projektu sú poznámky a odpovede okamžite zobrazované v BIMsight všetkých zúčastnených, nie je nutné posielať žiadne e-maily. Ďalšou zaujímavou novinkou verzie 1.8 je podpora uchopovacej siete, s IFC modelmi možno jednoducho manipulovať, možno ich ľahko a pritom presne umiestňovať do správnej pozície.

 

Podrobné informácie a odkaz na prevzatie Tekla BIMsight 1.8. nájdete tu.

Načítanie archicadovského projektu do prostredia Tekla BIMsight je jednoduché a spoľahlivé, stojí na úzkej spolupráci Graphisoft s Teklou. Video s ukážkou si môžete pozrieť tu.

Späť na články

Copyright © 2017 CAD EXPERT s.r.o. All rights reserved. info@cadexpert.sk