GRAPHISOFT    ABVENT     ORTHOGRAPH     BIMPROJECT     ARCHIFORUM     BIM ASOCIÁCIA SK

ArchiCAD - Novinky - Nový plug-in pre export z Rhino 5 do Artlantisu

Nový plug-in pre export z Rhino 5 do Artlantisu

Abvent "narovnal" komunikáciu medzi modelárom Rhinoceros 5 a Artlantis. Komunikačný plug-in je stiahnuteľný  zadarmo na stránke http://www.artlantis.com/en/plugins/rhinoceros

 

Plug-in pre Rhino 5 pracuje obdobne, ako ostatné, už dostupné, plug-iny. Sprostredkováva priamy export modelu z Rhina do Artlantisu (uloženie dokumentu. Atl). V prípade potreby obojsmernej komunikácie medzi oboma programami (model vytvorený v Rhine "zvizualizovaný" v Artlantise je treba znovu upraviť v Rhine) zachová systém všetku vykonanú prácu v Artlantise. Čiže ak súbor opäť otvoríte v znovu Rhine a zmeníte geometriu, nestratíte žiadne nastavenia vykonané v Artlantise.

Plug-in pre export z Rhina do Artlantisu pracuje priamo v Rhine. Pri exporte je súbor vytvorený tak, aby zachoval špecifické údaje, ako sú: geometria projektu a geometria pripojených súborov, umiestnenie kamery, ohnisková vzdialenosť, textúry, priehľadnosť materiálov, „rendrované“ farby z Rhina, názvy objektov ako sú definované v ich vlastnostiach, názvy vrstiev (v závislosti na nastavení exportu), hladké zakrivené plochy, lampy, geografická poloha a poloha slnka v závislosti na dátume a čase.

Späť na články

Copyright © 2017 CAD EXPERT s.r.o. All rights reserved. info@cadexpert.sk