GRAPHISOFT    ABVENT     ORTHOGRAPH     BIMPROJECT     ARCHIFORUM     BIM ASOCIÁCIA SK

ArchiCAD - Novinky - Obayashi využíva BIMx

GRAPHISOFT® ako vedúci vývojár architektonického softvéru BIM (Building Information Modeling) uzavrel dohoda o kúpe medzi GRAFISOFTom a Obayashi Corporation; Zmluva zabezpečila aplikáciu BIMx Docs pre viac ako 4000 zamestnancov japonského stavebného gigantu.

 

Obayashi Corporation zaviedol BIMx, víťaza ceny za prezentačnú aplikáciu, tisíckam technikov pracujúcich v teréne zaisťujúcich kvalitu konštrukcie a efektivitu riadenia priamo na stavbe. Ako výsledok tejto dohody je Obayashi oprávnený nainštalovať a využívať GRAPHISOFT BIMx Docs na všetkých tabletoch, ktoré Obayashi v Japonsku vlastní. Táto zmluva je dnes ďalším krokom na spoločnej ceste GRAFISOFTU a Obayashi k reforme používania BIM ako prostriedku na dizajnovanie, konštruovanie, výstavbu a prevádzkovanie budov v rámci celej korporácie Obayashi.

„Zlepšenie funkčnosti BIMx Docs bolo rozhodujúcim faktorom pre jeho zavedenie. Aby bolo možné efektívne spravovať stavebný manažment, musí byť BIM model prenesený priamo na stavenisko. BIMx Docs bude naďalej šíriť využitie BIM v tejto oblasti.“

Hiroshi Miyakawa, Obayashi Corporation,

divízia stavebných konštrukcií, PD Center, generálny manažér

 

Obayashi pracuje na implementácii BIM do celého firemného prostredia, teda do všetkých procesov spojených s návrhom, výstavbou a finalizáciou projektov. Vďaka strategickému spojenectvu s NEC a na základe revolučnej BIM serverovej technológie Graphisoft chce Obayashi dosiahnuť "bezproblémového zdieľanie informácií," čo považuje za kľúčovú výhodu BIM. NEC sa podieľala na mnohých veľkých projektoch cloud aplikácií a má v tejto oblasti hlboké know-how, zatiaľ čo Graphisoft je priekopníkom BIM technológií.

Obayashi je presvedčená, že zavedením "inteligentného BIM cloudu", získajú jej zákazníci prospech v mnohých oblastiach, vrátane schopnosti skontrolovať aktuálny stav zákazky počas projektovania, výstavby i dokončovacích procesov, a to odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Rovnako všetky zainteresované subjekty budú mať priestor k lepšiemu pochopeniu jednotlivých fáz projektu tak, aby bolo možné včas reagovať na aktuálne požiadavky zákazníkov. BIM má napomôcť k vytvoreniu pracovného prostredia, v ktorom všetky zainteresované osoby môžu spolupracovať rýchlejšie a bezproblémovejšie a výrazne tak znížiť dobu výstavby. BIM databáza neobsahuje iba geometrické informácie, ale aj špecifikáciu dodávok a ďalšie údaje potrebné pre výstavbu. Implementáciou BIM cloudu bude znížená doba výstavby a kvalita sa výrazne zlepší.

 

O Obayashi

Obayashi Corporation so 120-ročnou históriou, je jedným z vedúcich stavebných dodávateľov na svete. Poskytuje služby vo výstavbe, stavebnom inžinierstve či územnom rozvoji.

O NEC Corporation

NEC Corporation je lídrom v IT integrácii a sieťových technológiách, ktoré využívajú firmy a osoby po celom svete. Kombinácia produktov a riešení, ktorá využíva skúsenosti a globálne zdroje spoločnosti spĺňajú potreby zákazníkov v zložitej a neustále sa meniace dobe. NEC prináša technologické inovácie viac než 100 rokov.

O Graphisoft

Graphisoft naštartoval BIM revolúciu ArchiCAD, prvým BIM softvérom pre architektov a projektantov. Graphisoft udržiava svoju pozíciu technologického lídra vďaka inovatívnym riešeniam ako sú BIM Server ™, prvým prostredím umožňujúcim BIM spoluprácu v reálnom čase a EcoDesigner ™, prvým do BIM plne integrovaným nástrojom pre energetickú analýzu budov. Programy Graphisoft zásadne ovplyvnili spôsob, akým architekti po celom svete projektujú a spolupracujú.

Späť na články

Copyright © 2017 CAD EXPERT s.r.o. All rights reserved. info@cadexpert.sk