GRAPHISOFT    ABVENT     ORTHOGRAPH     BIMPROJECT     ARCHIFORUM     BIM ASOCIÁCIA SK

ArchiCAD - Novinky - Prepojenie Rhina a ArchiCADu

Rhinoceros dlhodobo patrí medzi najobľúbenejšie modelovacie softvéry využívane dizajnérmi i architektami. Vynikajúce vlastnosti Rhina je už možné využívať aj v BIM projektovaní v ArchiCADe.

Prepojenie Rhina a ArchiCADu je umožnené dvojicou doplnkov pre Export/Import natívneho formátu Rhinocera (.3dm). Pomocou týchto rozšírení užívatelia môžu vytvoriť „referenčný model“ v natívnom Rhino formáte .3dm ktorý môže migrovať medzi oboma programami. 

ArchiCAD 19 umožňuje importovať modely z Rhina do ArchiCADu ako GDL objekty. Spojenie funguje na oboch platformách – Mac aj Windows a konvertuje Rhino-model do ArchiCADovskej geometrie. Formát vloženého modelu je GDL, čo je natívny formát objektov ArchiCADu. Pri komplexnejších geometriách je možnosť previesť Rhino-model do súboru viacerých menších čiastkových GDL objektov.

To umožňuje užívateľovi zachovať oddelené logické celky v rámci toho istého modelu a zároveň poskytuje funkcie pre monitorovanie a ľahkú aktualizáciu importovaného Rhino-modelu v ArchiCADe. Možnosť LFC sa odporúča aj kvôli optimalizácii výkonu a bezproblémovej práci s rozsiahlym importovaným Rhino-modelom.

Táto technológia bola vyvinutá ako súčasť prebiehajúcej spolupráce medzi aplikáciami Graphisoft a Nikken Sekkei. Cieľom je vyvoj technológií pre architektonické riešenia budúcnosti.

Pre viac informácií a stiahnutie Rhino add-on pre ArchiCAD, navštívte prosím:

http://www.graphisoft.com/downloads/addons/interoperability/rhino.html.

 

 

Späť na články

Copyright © 2017 CAD EXPERT s.r.o. All rights reserved. info@cadexpert.sk